instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır ?

“Mavi tik” olarak bilinen mavi onay işaretini almak için ne yapmalısınız? Mavi Tik Nedir ? Doğrulanmış Rozet Nasıl Yapılır ?

 

İnstagram Mavi Tik alma ve Profil Doğrulama işlemlerinin kolay olmadığını söyleyelim. Twitter’ın aksine, Instagram’ın hesap doğrulamaya yönelik bir sayfası bulunmuyor. Instagram doğrulama sayfası, şunları söylüyor:
Doğrulanmış rozeti, kullanıcıların takip etmek istedikleri tanınmış kişileri, ünlüleri ve markaları daha kolay bulmalarına yardımcı olur.
Sayfa sadece bazı tanınmış kişilerin, ünlülerin ve markaların onay alabileceğini açıkça söylüyor. Onbinlerce takipçisi olan hesaplar bile tanınmış kişiler değillerse, onay alamayabiliyorlar. 135 takipçisi olan Kraft Dressing ise ilginç biçimde onay almayı başarmış görünüyor.
Hesabınızın onay için potansiyeli olduğunu düşünüyorsanız şunlara dikkat edin:
– Instagram dışında da çevrimdışı profil oluşturun. Bu sayfalarda Instagram profilinize bağlantı vermeye dikkat edin.
– Instagram ünlüsü olmayın. Kulağa garip gelebilir ancak Instagram, taklit edilecek kişileri onaylamak istiyor. Başka yerlerde tanınan bir markaysanız Instagram, hesabınızı onaylamaya uygun bulabilir. Kendinizi taklit edilebilecek bir konuma koymanız, onay alma ihtimalinizi artıracaktır.
– Hesabınız aktif olsun.
– Sahte takipçi satın almak gibi şüpheli davranışlarda bulunmayın.

Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Bir anda sektörde yer bulan sosyal medya uzmanlığı birçok kurumda aranan yeni iş pozisyonu oldu. Bu kadar çok aranan bir meslek olarak sosyal medya uzmanlığı hakkında hala birçok şey bilinmiyor ya da atlanıyor diyebilirim. Bir meslek olarak sosyal medya uzmanlığı nedir, sosyal medya uzmanı olmak için neler yapmalı gibi sorulara bu makalemizde cevaplar arayacağız. Sosyal medya günümüzde neredeyse her insanın içinde bulunduğu bir dünya olurken sosyoloji alanında da bir kimlik bulmaya başladı diyebilirim. Sosyal medya sosyolojisi olarak sosyolojinin bir alt bilimi olma yolunda sağlam bir pozisyona sahiptir. Sektörün sosyal medya uzmanı eksiği belki ilerde üniversitelerde bir bölüm olarak bu açığı kapatabilir.

Sosyal Medya Uzmanı Nasıl Olunur?

Herkes için kolay gibi gözükse de sosyal medya uzmanlığı süreklilik ve araştırma gerektiren bir sektör diyebilirim. İnternet dünyası her geçen gün büyümekte ve yeni sosyal ağlar oluşmaktadır. Şu an için en büyük sosyal ağların facebook, twitter, youtube, instagram, linkedin, pinterest gibi ağlar olduğunu düşünürsek bu alanları etkili kullanmak yeterli gibi gözükmekte. Fakat bu ağlar da sürekli olarak kendini güncellemekte ve yeni özelliklere kavuşmaktadır. Bu güncellemeleri iyi takip etmek ve yorumlamak sosyal medya uzmanlığınızın temellerini oluşturacaktır.

Sosyal Medya | Banner Logo

Günümüzün vazgeçilmez terimleri like beğeni story denince aklımıza ilk gelen şey ; Sosyal Medya

Gerek işletmeniz olsun gerek kendi özel hesabınız olsun, markanızın post tasarımlarını, sosyal medya yönetimi logo ve bannerlarını en güncel tasarımlarla renklendirelim.

Size Özel Çizimler

Tamamen size özgü

Herhangi bir stock sitesinden veya başka sitelerden alınmaksızın tamamen size özgü bir çalışma, markanızı ön plana çıkarır.

Vektörün Gücü

Vektörel bazlı programlarla net, canlı bir tasarım

Vektörel çalışmaların en güzel yanı da renklerin ve çizgilerin tamamen net olması ve görsel algıyı aktifleştirmesidir. Yapacağımız çalışmalar tamamen baskıya uygundur ve dijital ortamda istenilen formatta hazırlabilir.